top of page
  • Ģertrūdes draudze

Ģertrūdē skanēs koncerts "Laimes flauta"

3. janvārī plkst. 19.00 Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā ar jaunu programmu "Laimes flauta" atgriežas Aleksandra Špicberga un projekts "Laiks. Tu. Lūgšana".


"Spēlē laimes flautu! Tu pats esi melodija." /Rūmī/


Koncertuzvedumā piedalās dziedātāja Aleksandra Špicberga un vīru vokālā grupa, flautists Andis Klučnieks, ģitārists Vladimirs Kudrins un sitaminstrumentālists Elvijs Endelis. Ivara Vācera gaismu režija.


Jaunajā koncertprogrammā “LAIMES FLAUTA I Laiks. Tu. Lūgšana” līdzīgi kā pirmajā “Laiks. Tu. Lūgšana. Dziedājumi un Arvo Perts”, skanēs dažādu gadsimtu un tradīciju baznīcu dziedājumi un lūgšanas dažādu pasaules tautu valodās. Koncertā dzirdēsiet dziedājumus spāņu, grieķu, armēņu, baznīcslāvu, latviešu valodās. Programmas vadmotīvs – cilvēka iekšēju cīņu ceļš, visa mūža garumā meklējot Patiesību.


Līdzīgi kā iepriekšējā programmā, dziedājumi mīsies ar instrumentālām skaņu gleznām. Šoreiz galvenajā lomā – FLAUTA! Patiesi! Ne jau viss cilvēka dvēselē notiekošais ir izsakāms vārdos! Pašos tās dziļumos mītošo šoreiz ļauts izdziedāt flautām un stabulēm, izcilā flautista, multiinstrumentālista Anda Klučnieka sniegumā.

Koncertprogrammā klausītāju sagaida arī vairāki pārsteigumi – Latvijā maz pazīstami opusi no Latīņamerikas, Spānijas un Āfrikas. Dienvvidzemju kolorītu un temperamentu palīdzēs uzburt izcilie mūziķi – Vladimirs Kudrins un Elvijs Endelis.

Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāja ceļabiedre un vienlaikus atskaites punkts būs GAISMA, ļaujot piedzīvot līdzpārdzīvojuma, atmiņu un jaunu atklāsmju mirkļus.


“Pirmā projekta „Laiks. Tu. Lūgšana” programma saņēma augstu klausītāju un mūzikas kritiķu novērtējumu. Izskanējuši jau astoņi šīs programmas koncerti! Tas deva ierosmi iesākto turpināt. Pasaules tautu garīgo dziedājumu klāstā ir tik ārkārtīgi daudz muzikālo opusu, kas klausītājiem Latvijā ir maz zināmi. Mūsu mērķis ir meklēt un atrast kopsaucējus – vienojošo. To, kas uzrunā un stiprina cilvēkus visā pasaulē, neatkarīgi no tautības, dzimuma, vecuma, jo vairāk par visu šodien pasaulē, tostarp, mūsu Latvijā, nepieciešami garā stipri, vienoti ļaudis”, vēsta programmas producente Māra Špicberga.


Biļetes atrodamas šeit. Pieejamas atlaides pensionāriem, skolēniem, studentiem. Jaunums - Iespēja iegādāties biļeti, izvēloties konkrētu SĒDVIETU vai IEEJAS KARTI, kas paredz iespēju klausīties koncertu ieņemot kādu no nenumurētajām sēdvietām baznīcas sānos.Comments


bottom of page