top of page
  • Ģertrūdes draudze

Vēsma Vilka

2019.gadā Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca svinēja 150 gadu jubileju. Līdzās daudz un dažādiem notikumiem, ko bija iespēja piedzīvot, dažādām aktivitātēm, kurās iesaistīties, nolēmām plašāk iepazīt viens otru un ļaut par mums uzzināt citiem, veidojot intervijas un stāstus par draudzi "150 gadi 150 dienās". Viena no nedēļas dienām tika veltīta sadaļai "Cilvēkos", veidojot šos cilvēkstāstus, centāmies tiem caurvīt vienotu motīvu, kas iezīmē Ģertrūdes 150 gadu jubileju, ticību un mīlestību Jēzum, kalpošanu Dievam. Lasot šīs intervijas, jums būs iespēja uzzināt daudzu ģertrūdiešu atmiņas, ienākot baznīcā, kā un kad viņi šeit nokļuvuši. Tāpat ikviens no intervētajiem atklāja sev tuvu Svēto Rakstu vietu, pie kuras noteikti atgrieztos, atklāja, kurš ir mīļākais un īpašākais dievkalpojuma mirklis. Interviju noslēgumā katram bija iespēja teikt savu sveicienu Ģertrūdes skaistajā jubilejā.


Cik ilgi esi Ģertrūdē?


Esmu Ģertrūdē no 2009.gada Rudens Alfas. Pabeidzu kalpošanu Jaunjelgavā, lai Jaunjelgavā nebūtu jārīko pirmstermiņa pārvēlēšanas, un oficiāli no Jaunjelgavas pārnācu uz Ģertrūdi, tad arī mani ievēlēja revīzijas komisijā. Kristīta esmu 1943.gadā Rūjienā, iesvētīta 2006.gadā Jaunjelgavas draudzē, kurā kalpoju no 2002.gada. 

Kā Tu nonāci Ģertrūdē?


Ģertrūdē nonācu, jo bijusī kolēģe mani, savu vīra tēvu un brāli pieteica Alfas kursā.

Kādas ir Tavas pirmās atmiņas par Ģertrūdes draudzi?


Droši vien “Alfa”, jo tur uzreiz bija sajūta kā savējie. Lai gan man personīgi ir viegli ieiet arī jaunā kolektīvā, bet grupiņas dalībnieki šo ļoti uzsvēra. Alfu pabeidzām trīs no komandas un trīs jaunie, šis sešinieks esam joprojām mazā grupiņa un tiekamies aptuveni reizi mēnesī.

Kura ir Tava mīļākā vieta Ģertrūdē?


Tāda viena vieta nav, bet nostalģiskas atmiņas ir par “veco virtuvi”, kas agrāk kalpoja par draudzes senioru tikšanās un Alfas grupiņas sanākšanas vietu. Tagad jūtos savā vietā kā dežurante.  Dievkalpojumā es parasti sēžu “savā” vietā, tāda man joprojām ir arī Jaunjelgavas baznīcā, kad turp aizbraucu.


Kāds ir Tavs mīļākais/īpašākais brīdis Dievkalpojuma laikā?


Tas ir mainīgs lielums – Dievgalds, sprediķis vai lielā draudzes lūgšana.

Kāds būtu Tavs vēlējums draudzei mūsu baznīcas 150 gadu jubilejā?


Viena no manām ikdienas lūgšanām ir, lai katrs draudzes loceklis atrastu savu kalpošanas vietu.  Vēlu draudzei Dieva vadību jubilejas novēlējumu īstenošanā!


Ja būtu iespēja pasniegt Ģertrūdei dāvanu – materiālu vai garīgu – kāda tā būtu?


Lielu dāvanu materiāli nevaru atļauties, tāpēc dāvinu regulāri.Comments


bottom of page