top of page
  • Ģertrūdes draudze

Aicinām pievienoties klusuma rekolekcijām

Lielā Gavēņa laikā vēlamies dot iespēju mūsu draudzes cilvēkiem padziļināt savas attiecības ar Dievu caur klusuma rekolekciju pieredzi. Ja ikdienā izdodas norimt un ar nedalītu sirdi pavadīt laiku ar Dievu, tad tam vienmēr ir labi augļi. Dievs meistarīgi izmanto šīs pārdesmit minūtes, lai mūs svētītu. Tomēr diezgan droši, ka gan Viņš, gan dziļi sirdī arī mēs vēlamies no šīs tuvības pieredzes vairāk. Rekolekcijas ir viens no visveiksmīgākajiem veidiem, kā Dievam un sev šādu iespēju uzdāvināt. Tajās mēs mācamies būt dziļākā kopībā  ar Dievu un ieraugām, ko savās sirdīs nesam zem ikdienas aizņemtības. Klusuma rekolekcijas notiks no 11. līdz 22. martam.


Šīm rekolekciju dienām piedāvāsim divas iespējas:

1) Individuāli vadītas 11 dienu klusuma rekolekcijas būs piemērotas gan tiem, kas piedzīvojuši individuāli vadītas nedēļas nogales klusuma rekolekcijas un vēlas padziļināt iegūto kontemplatīvas lūgšanas pieredzi, gan tiem, kas ir izgājuši garīgos vingrinājumus un vēlas atjaunoties savās attiecības ar Dievu, veltot nošķirtu laiku no savas ikdienas.

 

2) Ignācija Garīgo vingrinājumu I posmu tiem, kam jau ir klusuma rekolekciju pieredze un kas vēlas iziet Ignācija Garīgos vingrinājumus pa daļām. Savukārt tiem, kas ir veikuši vingrinājumu I posmu, šajā reizē būs iespēja turpināt Ignācija garīgo vingrinājumu II daļu. Garīgo vingrinājumu pamatā ir četras nedēļas ilga meditāciju sērija par Bībeles tekstiem, galvenokārt par Kunga Jēzus dzīves notikumiem. Pats Ignācijs vingrinājumus raksturo kā „dažādu veidu sirdsapziņas izmeklēšanu, meditēšanu, kontemplāciju un lūgšanu gan prātā, gan balsī un citas garīgas aktivitātes, lai atraisītos no savām sajauktajām tieksmēm un ar brīvu prātu meklētu Dieva gribu savā dzīvē”. Garīgo vingrinājumu veikšanai pilnā apjomā nepieciešams 35 dienas. Tā kā ne visiem ir iespēja izbrīvēt tik apjomīgu laika posmu, tiek piedāvāta iespēja Garīgos vingrinājumus veikt pa daļām.


Šo 11 dienu (11.-22. marts) klusuma rekolekciju laiku galvenokārt aizpildīs individuāli lūgšanu laiki ar garīgo lasīšanu un iztēles kontemplāciju, sarunas ar garīgo vadītāju, dievkalpojumi ar Sv. Vakarēdienu un pastaigas dabā.


Rekolekcijas notiks Baltrišķos, Lietuvā, Tiberiādes kopienas rekolekciju namā. Dalības maksa – 400 EUR (dalības maksā iekļauti izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi).


Jāatzīmē, ka rekolekciju namā ir ierobežots vietu skaits un priekšroka tiks dota Ģertrūdes draudzes locekļiem. Detalizētāka informācija par rekolekciju norisi tiks nosūtīta apstiprinātajiem dalībniekiem.


Rekolekcijas vadīs draudzes mācītāji – Krists Kalniņš un Oskars Smoļaks, kā arī rekolekciju vadīšanai apmācīti draudzes locekļi.


Reģistrēšanās dalībai rekolekcijās līdz 26. februārim, aizpildot pieteikuma formu.


Jautājumu gadījumā vērsties pie draudzes mācītājiem.
Comments


bottom of page