top of page
  • Ģertrūdes draudze

Atskats Jāņu svētceļojumā

Aptuveni 40 ģertrūdieši bija teikuši savu “jā” īpaši tuvai laika pavadīšanai ar Kristu un draudzi Jāņu svētceļojumā no 22. jūnija vakara līdz 25. jūnija pēcpusdienai.

Organizatoru no mūsu pašu vidus rūpīgi saplānotais ainaviskais maršruts šogad vijās no Pļaviņām līdz Ērgļiem, sevī iekļaujot Odzienu, Vietalvu un brāļu Jurjānu memoriālo muzeju “Meņģeļi”.

Lai gan pirms gadiem bija ierasts draudzes Jāņu svētceļojumā doties uz velosipēdiem, šoreiz ap 20 kilometriem garš ceļa posms katrā pilnā gājiena dienā tika veikts kājām, rodot iespēju saulainajos laika apstākļos ļauties klusai lūgšanai un Vidzemes dabas valdzinājumam mierpilnāk un izjustāk.

Svētceļojuma laikā lieliskā draudzes kalpotāju komanda rūpējās par saviem brāļiem un māsām Kristū ar ļoti garšīgām un barojošām maltītēm, līdzi paņemto ūdens pudeļu uzpildīšanu un smagāko mantu pārvadāšanu, ļaujot fokusēties uz galveno – Jēzus krustu gājiena priekšgalā. Par to liels paldies viņiem!

Nesteidzīgi mērojot maršrutu, ceļiniekus uzmundrināja mācītāju Oskara Smoļaka un Ivara Ciša iedvesmojošie vārdi un dziesmas, bet īpašu draudzes vienotību Svētajā Garā varēja izjust svētbrīdī LELB Pļaviņu svētā Pētera baznīcā, dievkalpojumā zem atklātām debesīm evaņģēlista Ilmāra Broka un viņa ģimenes mājās un dievkalpojumos Vietalvas baznīcā un Ērgļu luterāņu baznīcā. Turklāt Ērgļu baznīcā mūsu ceļinieki nonāca jau kuplākā pulkā, jo pēdējā kilometrā gājienam pievienojās ceļā sastaptā Ritas kundze, kas bija plānojusi doties uz vietējo veikalu, bet izvēlējās tomēr nākt līdzi mums uz Kunga namu. Viņai šis bija pirmais dievkalpojums. Kā lai te neatceras līdzību par strādniekiem vīna dārzā, kuras beigās Jēzus saka: “Šim pēdējam es gribu dot tikpat daudz kā tev.” (Mt 20:14)

Daloties svētceļojumā piedzīvotajā pirms došanās mājup, tapa skaidrs, ka šajās dienās ko skaistu sev ir ieguvis ir ikviens no klātesošajiem, tādēļ izsakām milzīgu pateicību Kungam par aicinājumu katra dalībieka sirdī veikt šo ceļu, par izrādīto žēlastību un daudzajām dāvanām, ar kurām atgriezties mājās.

Noteikti sanāksim kopā svētceļojumam arī nākamajā vasarā!
Comments


bottom of page