top of page
  • Ģertrūdes draudze

Māceklības ceļš Ģertrūdē turpinās

“Māceklības ceļš” ir kustība mūsu draudzē, kura dod iespēju stiprināt attiecības ar Dievu un savu ticības ceļu piedzīvot sadraudzībā ar citiem Kristus sekotājiem. 


Jēzus pulcēja ap sevi mācekļus. Viņš pavadīja kopā ar viņiem laiku, kopā kalpoja un vēlāk sūtīja viņus darīt citus par mācekļiem. Mācekļi bija ieaicināti Kristus dzīvē, līdz paši tapa par Kristus dzīvi citiem. Būt kristietim un Kristus māceklim nozīmē ļaut Kristus dzīvei sastapt manu dzīvi. Tā ir skaistākā un nozīmīgākā ikdienas un arī visas mūsu dzīves satikšanās. Tai ir pārveidojošs spēks, un tā atstāj mūsu dzīvē svētītu ietekmi, kā arī mūs dara spējīgus ietekmēt vidi, kur dzīvojam.


Māceklības ceļa mērķis ir dot iespēju šo sastapšanos piedzīvot mūsu Ģertrūdes draudzes kontekstā. Šogad māceklības ceļš notiks divos posmos. Jau trešo reizi aizsāksim Betlēmes posmu, bet šogad pirmo reizi uzsāksim Nācaretes posmu. 


Betlēmes posms Māceklības ceļā ir lieliska iespēja jauniem kristiešiem atklāt to, kā praktiski izskatās dzīve ar Kristu, un kopā lietot instrumentus, kas palīdz veidot attiecības ar Dievu. Tāpēc šajā posmā īpaši aicinām ģertrūdiešus, kas draudzei pievienojušies nesen. Taču šis nav aicinājums tikai jauniem draudzes locekļiem. Māceklības ceļa Betlēmes posms būs laba vieta, kur arī ģertrūdiešiem ar pieredzi kopt savas attiecības ar Kristu un citam ar citu praktiskā veidā. Iespējams, esam izgājuši vairākus kursus un apmācības draudzē par dažādiem garīgas dzīves aspektiem, taču vienmēr paliek jautājums, cik no tā mums ir izdevies pielietot savā dzīvē. Šī ir vieta un laiks, kur to darīt un tajā citam citu atbalstīt. Betlēmes posmam ir divi galvenie virzieni - personīgais laiks ar Dievu un tikšanās māceklības grupā. 


Nācaretes posms paredz iesākto ceļu turpināt kopā ar jau iepazītiem draugiem, sperot nākamos soļus savas dzīves veltīšanā Dievam. Tas sevī ietver, piemēram, kalpošanu, ziedošanu un garīgo līdzgaitniecību. 


Reizi mēnesī svētdienās un vienu pilnu nedēļas nogali notiks kopīgas visu Māceklības ceļa dalībnieku lielās satikšanās jeb formācijas dienas. Tajās mums būs iespēja mācīties par dažādiem garīgiem instrumentiem un praksēm, kuras izmantot savā personīgajā laikā ar Dievu, kā arī māceklības grupā. Šī gada Māceklības ceļa virstēma ir “Dvēseles kopšana un atbrīvošana”. 


Pirmā formācijas diena paredzēta 6. janvārī plkst. 13.00-17.30. Pēc tam plkst. 18.00 tie, kuri būs pieņēmuši lēmumu Māceklības ceļam pievienoties, Zvaigznes dienas dievkalpojumā saņems svētību to turpināt līdz 2024. gada jūnijam.


Aicinām pieteikties Māceklības ceļam līdz 5. janvārim. Pieteikšanās saite ŠEIT

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pastu maceklibascels@gertrude.lv vai zvanot Ditai (tālruņa nr. 26840012) vai kādam no draudzes mācītājiem.Comments


bottom of page