top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 117. diena

DIEVS IR MAIGS


Kaut arī apzinos, ka pirms desmit gadiem man pat nebija ne mazākās nojausmas par to, ka savā dzīvē būšu tur, kur šobrīd atrodos, tomēr man patīk turēties pie ilūzijas, ka pats esmu savas dzīves noteicējs. Man patīk izlemt, kas man visvairāk nepieciešams, ko darīšu, ko vēlos sasniegt un ko citi domās par mani. Būdams tik ļoti pārņemts ar savu dzīvi, kļūstu neuzmanīgs pret tām Dieva Gara maigajām kustībām manī, kas vedina pavisam citā virzienā. 

Lai spētu pamanīt šos dievišķos mirkļus, nepieciešama iekšēja vienatne un klusums. Dievs nepavēl, nekliedz un neuzspiež. Dieva Gars ir zīdains un maigs kā liega balss vai viegla vēsma. Tas ir mīlestības Gars.


SVĒTIE RAKSTI

Esi kluss Kunga priekšā un gaidi uz Viņu! Tiešām mana dvēsele ir klusa savā svētcerē uz Dievu, no Viņa nāk mana palīdzība. Tiešām, esi klusa, mana dvēsele, vērzdamās uz Dievu, jo no Viņa nāk mana cerība.

(Psalmi 62:6)


LŪGŠANA

Dažkārt es vienkārši vēlos aizlidot, pacelties virs vētras mākoņiem un trakojoša vēja, lai paglābtos Tavas klātbūtnes patvērumā, jo mana sirds dreb trīsās un es vēlos vienīgi paslēpties Tavas mīlestības rokās un raudāt. Es nespēju saskatīt neko citu kā vien šausmas, kas raugās man sejā. Cilvēki var būt tik ļauni! Jūtos slikti,  kad mani noniecina ļaudis, kas mani nepazīst, bet vēl sirdi plosošāk, kad pieviļ tuvs draugs, ar ko esam kalpojuši līdzās. 

Es tiecos pie Tevis un meklēju Tavu roku, lai Tu dziedinātu svelošās sāpes. Tu esi paaugstināts tronī no aizlaikiem. Es aizveru acis un mēģinu iedomāties Tevi, gaidot manu stāstu ar mīlestību. Tava draudzība nepieviļ un nemainās.

Es mēģinu saklausīt, kas slēpjas aiz trokšņa man apkārt, un atrodu dzīves skaņu, kas plūst caur Tavu balsi. Neizmērāma pateicība stiprina mani. Nemiers un vilšanās no maniem pleciem tiek nolikti pie Tavām kājām. Tavs miers mūžam būs daļa no manis.


DIENAS UZDEVUMS

Izmēģini maiguma stratēģiju attiecībās, kas tev šķiet sarežģītas – tā vietā, lai izrīkotu savu laulāto, pieprasītu paklausību no sava bērna vai uzspiestu savu viedokli kādam citam, sāc šodien sarunu mīlestībā. Iespējams, tam palīdzēs mierpilns brīdis pie kafijas ar zefīra “Maigums” piedevu.

Comments


bottom of page