top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 123. diena

DIEVA GARS LŪDZAS MŪSOS


Klusums nozīmē atpūtu, ķermeņa un prāta atpūtu, kurā mēs kļūstam Viņam pieejami, kura sirds ir lielāka nekā mūsējās. Tas ir ļoti biedējoši; tas ir kā atdot kontroli pār mūsu darbībām un domām, atļaujot kaut kam radošam notikt nevis no mums, bet ar mums. Tas ir tik pārsteidzoši, ka mēs tik bieži esam noguruši un iztukšoti, mēģinot būt saimnieki sev pašiem, vēloties satvert mūsu eksistences galīgo nozīmi, cīnoties ar mūsu identitāti. 

Klusums ir tas mirklis, kurā mēs ne tikai pārtraucam sarunu ar citiem, bet arī iekšējo sarunu ar sevi, kurā mēs varam brīvi elpot un pieņemt mūsu identitāti kā dāvanu. “Ne es dzīvoju, bet Viņš dzīvo manī.” Šajā klusumā Dieva Gars var lūgties un turpināt mūsos Viņa radošo darbu.

Bez klusuma Gars mūsos nomirs un mūsu dzīves radošā enerģija aizplūdīs projām un atstās mūs vienus pašus, aukstus un nogurušus. Bez klusuma mēs pazaudēsim mūsu centru un kļūsim par upuriem, kuri nepārtraukti pieprasa mūsu uzmanību. 


SVĒTIE RAKSTI

Lai jūsu skaistums nav ārīgs – matu cirtas vai zelta rotaslietas, vai dažādi tērpi, bet gan sirdī paslēptais iekšējais cilvēks rāma un klusa gara neiznīcīgajā skaistumā, kas Dieva priekšā ir dārgs. 

(Pētera 1. vēstule 3:3)


LŪGŠANA

Svētais un Mūžīgais Dievs! Tu pazīsti manu trauksmaino sirdi, kas, pazīstot Tevi, turpina meklēt pasaulē laimi un piepildījumu, kaut aizvien vairāk un vairāk apzinos, ka tās ir tikai mana prāta un kaislību spēles, kas sagūsta mani un neļauj man palikt Tavā Mierā un Tavā klātbūtnē. Es lūdzu, Svētais Gars, lai Tu ved mani ārā no pasaules, no steigas un trokšņa uz to vietu, kurā esmu vienmēr gaidīts un mīlēts. Uz sirds centru, kura klusumā un noslēpumā esmu dzirdējis Mīļotā Kristus balsi, kurš sauc mani par savējo un mīļoto. Es izvēlos šodien atkal atgriezties pie Tā, no kura Dzīvība ieplūst manī un mana sirds kļūst pilna ar visdziļāko vēlmi padoties Kristus Mīlestībai, kura vēlas atdot man sevi visu. Tikai ar Tevi, Kungs Kristu, es varu patiesi būt brīvs, iekšēji bagāts un svētības piepildīts. Un tikai Tevī es atrodu, ko nozīmē būt patiesi laimīgam.


DIENAS UZDEVUMS

Šīs dienas uzdevums ir viens – atrast miera un klusuma brīdi un uzdāvināt to sev un Dievam kā brīnišķīgu satikšanos mīlestībai, kura jūs savieno. Izslēdz telefonu, aizver datoru, atbrīvojies uz brīdi no visām lietām, kuras tevi varētu šajā klusuma tuvības brīdī iztraucēt. Tu vari iet pastaigā, ja ārā ir labs laiks. Vai pasaki ģimenes locekļiem, ka vēlies pabūt viens, ieej istabā, aiz sevis aizverot durvis. Apklusti. Klausies. Sajūti savu sirdi. Atdod visu, kas tālāk notiks, Dieva vadībai. Uzticies. Viņš tevi vienmēr ir mīlējis. Apzinies to un paliec uz mirkli šajā patiesībā. Es esmu Dieva Mīlēts vienmēr.

Comentarios


bottom of page