top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 134. diena

ĻAUJIES BŪT NEDERĪGS


Lūgšana nav veids, kā būt aizņemtam ar Dievu. Patiesībā tā atsedz aizņemtības, noderības un nepieciešamības ilūziju. Tas ir veids, kā būt iztukšotam un nederīgam Dieva klātbūtnē, tādējādi pasludinot mūsu vienkāršo ticību - viss ir Dieva žēlastība un nekas nav vienkārši smaga darba rezultāts. Patiesi, laika tērēšana Dievam ir kalpošanas solis, jo tas atgādina mums un mūsu cilvēkiem, ka Dievs var pieskarties ikvienam pēc savas gribas, neatkarīgi no mūsu labajiem nodomiem un pūlēm. Lūgšana kā izteikts veids būt nekam nederīgam Dieva priekšā ienes smaidu visā, ko mēs darām, un rada noskaņu mūsu darbošanās un rūpju vidū.

Domājot par savu lūgšanu, es saprotu, cik viegli es nokļūstu mazā seminārā ar Dievu, kurā es gribu būt noderīgs, lasot skaistas lūgšanas, domājot dziļas domas un sakot iespaidīgus vārdus. Es acīmredzami joprojām esmu noraizējies par novērtējumu! Tā patiesi ir grūta disciplīna – būt nederīgam Dieva priekšā un ļaut Viņam runāt manas sirds klusumā. Taču, kad vien es kļūstu nedaudz nederīgs, es zinu, ka Dievs mani sauc jaunajā dzīvē aiz manas noderības robežām.


SVĒTIE RAKSTI

Tādēļ, kaut gan man Kristū ir pilnas tiesības pavēlēt tev to, kas klājas, es labāk mīlestībā tevi lūdzu, tāds, kāds esmu, sirmais Pāvils, bet tagad arī Kristus Jēzus gūsteknis, - lūdzu tevi par savu bērnu Onēzimu, ko esmu dzemdinājis, būdams važās, to, kas kādreiz bija tev nederīgs, bet tagad kā tev, tā man ir derīgs; viņu, tas ir, savu paša sirdi, es tev sūtu atpakaļ.

(Pāvila vēstule Filemonam 8-12)


LŪGŠANA

Dievs, Tu pazīsti manas sirds ilgas, kuras piepildīt vari vienīgi Tu. Tu esi mans spēks, mana motivācija un iemesls dzīvot. Velc mani tuvāk Savai mīlestībai. Tava laipnība mani pamudināja nožēlot grēkus. Ieskauj mani Savās rokās un ieskaties manās acīs – tajās nekas nav apslēpts no Tevis.

Tava klātbūtne ir mans vairogs – es vienmēr atdusēšos tajā. Paldies par Tavu žēlastības dāvanu. Paldies, ka piepildīji mani ar nerimstošu vēlmi Tevi iepazīt. Es labāk stāvēšu pie vārtiem, kas ved pie Tevis, nekā skaistā pilī nošķirts no Tevis. Nekas nelīdzinās Tavam tuvumam. Neviens nav tik spēcīgs kā Tu. Neviens tā nemīl kā Tu.

Piepildi manu dzīvi ar Tavas godības spožumu. Apgaismo manu ceļu ar Savu spožumu, lai es nekad nenomaldītos no tā. Man netrūkst nenieka, kad esmu kopā ar Tevi. Tu dod vairāk, kā nepieciešams. Tava uzticība ir neizmērojama, un Tu nekad mani nepamet. Dievs, Tu esi atbilde uz katru lūgšanu, un es uzticēšos Tev mūžīgi.


DIENAS UZDEVUMS

Apstaigā savu dzīvesvietu un atrodi kaut ko, kas tev šķiet pilnīgi nederīgs. Nosauc trīs iemeslus, kāpēc tev šķiet, ka šis priekšmets ir pilnīgi nederīgs. Tagad nosauc trīs iemeslus, kuru dēļ šis priekšmets varētu būt derīgs. Vai tavi vārdi piešķīra šim priekšmetam vērtību? Vai esi gatavs šo priekšmetu turpmāk lietot? Ja nē, atrodi kādu, kuram šis priekšmets varētu noderēt.

Commentaires


bottom of page