top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 138. diena

MĒS KĻŪSTAM PAR TO, KO IZTĒLOJAMIES


Kad esmu Dieva klātbūtnē, es Viņu iztēlojos tik dažādu: kā mīlošu tēvu, atbalstošu māsu, gādīgu māti, stingru skolotāju, godīgu tiesnesi, ceļabiedru, tuvu draugu, rūpīgu dziednieku, izaicinošu līderi, prasīgu darba vadītāju. Visas šīs “personības” manā prātā rada attēlus, kas ietekmē ne tikai to, ko es domāju, bet arī to, ko es patiesībā piedzīvoju pats. Es ticu, ka patiesa lūgšana padara mūs par to, ko mēs iztēlojamies. Lūgšanas Dievam virza tuvāk līdzībai Dievam.

Jo vairāk mēs kļūstam atkarīgi no attēliem, ko mums piedāvā tie, kas cenšas novērst mūsu uzmanību, izklaidēt mūs, izmantot mūs savu uzņēmumu peļņas gūšanai un likt mums pielāgoties patērētāju sabiedrības prasībām, jo vieglāk mums ir zaudēt savu identitāti. Šie uzspiestie attēli patiesībā ieved mūs pasaulē, ko tie pārstāv - naida, vardarbības, iekāres, alkatības, manipulāciju un apspiešanas pasaulē. Bet, kad mēs noticam, ka esam radīti pēc paša Dieva līdzības, un saprotam, ka Kristus nāca, lai ļautu mums to saprast, tad meditācija un lūgšana var mūs aizvest pie mūsu patiesās identitātes.


SVĒTIE RAKSTI

Izbaiļu brīžos es paļaujos uz Tevi! Uz Dievu, kura vārdu es slavēju, uz Dievu es paļaujos un nebīstos nenieka, jo ko gan cilvēki man var darīt?

(Psalmi 56:4-5)


LŪGŠANA

Mana sirds ir pārpārēm pilna un slavē Tevis paveikto! Kungs, esmu tik pateicīgs. Es Tev atklāju savas bailes, izvēloties Tev uzticēties, un Tu man uzticīgi atbildēji. Tu noslaucīji manas asaras un noskūpstīji manus vaigus. Tu pagriezi straumi un atgādināji, ka vienkārši mirstīgie man neko nevar nodarīt, kad Tu esi man blakus.

Paldies Tev! Kad man bija vajadzīga Tēva palīdzība, Tu steidzies pie manis. Tagad es zinu, ka varu Tev uzticēties pilnībā. Tavs vārds ir patiess un nekad nepieviļ. Nepaiet ne diena, kad kāds man nodara pāri, bet es vairs nebaidos. Tā vietā es palieku nelokāms un slavēju Tevi caur to. Tu esi izglābis manas kājas no iekļūšanas nāves bedrē.

Tu ļauj man būt Tavā dzīvinošajā gaismā un norādi man ceļu, pa kuru iet. Ceļojums kopā ar Tevi ir piepildīts ar solījumu. Tu esi pierādījis Savu lielo mīlestību, un es būšu mūžam pateicīgs.


DIENAS UZDEVUMS

Savā dienasgrāmatā vai uz piezīmju lapiņas uzraksti vienu problēmu vai jautājumu, kuru no visas sirds vēlies uzticēt Dievam pilnībā, un lūdz par to!

Comentarios


bottom of page