top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 156. diena

TAGADNES SVINĒŠANA


Mūsu spēju būt šeit un tagad vislabāk parāda tas, kā mēs svinam. Mēs atzīstam, ka mēs esam, mēs esam šeit, mēs esam tagad, un lai tā ir. Mēs patiesi varam svinēt vienīgi tad, kad esam klātesoši šeit un tagad. Viens ir pavisam skaidrs, mēs esam zaudējuši spēju dzīvot tagadnē. Daudzas tā saucamās svinības nav nekas vairāk kā sāpīgs mirklis starp kaitinošu gatavošanos svētkiem un garlaicīgām pārrunām ar atskatu uz notikušo. Mēs varam svinēt tikai tad, ja ir kaut kas `šeit un tagad`, ko var svinēt. Mēs nevaram svinēt Ziemassvētkus, ja nekas no jauna nav piedzimis šeit un tagad; mēs nevaram svinēt Lieldienas, ja jauna dzīvība nekļūst redzama; mēs nevaram svinēt Vasarsvētkus, ja nav Svētā Gara, kuru svinēt. Svinības nozīmē atpazīt un padarīt redzamu to, kam mēs visi varam teikt `jā`.


SVĒTIE RAKSTI

Nu tad jūs, kas sakāt: šodien vai rītu mēs dosimies uz to un to pilsētu un pavadīsim tur gadu un tirgosimies un gūsim peļņu, - jūs taču nezināt, kāda jūsu dzīve ir rītu; jo tā ir tvaiks, kas uz īsu brīdi ir redzams un tad izgaist, kur jums būtu jāsaka: ja Tas Kungs tā gribēs, mēs dzīvosim un darīsim to un to.

(Jēkaba vēstule 4:13-15)


LŪGŠANA

Ik dienas es staigāju pa izvēlētu ceļu. Dzīvības un nāves lēmumi pastāvīgi ir manā priekšā. Manas izvēles pievedīs mani Tev tuvāk vai arī aizvedīs mani prom no Tevis. Katru dienu es atzīšu, ka Tu esi mans Dievs un ka nekas cits, pat manas savtīgās vēlmes, nevaldīs pār manu dzīvi.

Es ieslīgstu Tavās rokās ne tāpēc, ka būtu vājš vai sakauts, bet gan tāpēc, ka zinu, Tu esi mana vienīgā cerība. Tu nevēlies, lai es pūlētos vai pārņemtu kontroli. Tu vēlies, lai es tikai atpūstos Tevī un būtu brīvs no visām raizēm.

Bez Tevis es esmu nekas. Pat tad, kad mans prāts meklē iznākumu visām situācijām manā dzīvē, es Tev uzticēšos. Tava mīlestība nekad nav mani pievīlusi. Man nav jāsaprot visi Tavi plāni, man tikai jāuzticas, ka tie visi ir labākie plāni manai dzīvei. Tu esi manas ticības Autors un Pabeidzējs. Piepildīsies ikviens Tavs uzticamais apsolījums. Tu pabeigsi to darbu manī, kuru Tu esi iesācis.


DIENAS UZDEVUMS

Lūdz, lai Dievs tev uzrāda kādu labu un svētīgu lietu, kuru jau sen esi atlicis vai novilcinājis izdarīt (piemēram, piezvanīt kādam sen neredzētam draugam, izlasīt kādu ticību ceļošu grāmatu, noskatīties iedvesmojošu filmu u.tml.).

Comments


bottom of page