top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 179. diena

PAZĪT SEVI


Diez vai varētu būt vēl labāks tēls, kas raksturotu rūpēšanos, kā mākslinieks, kurš ar savu godīgo un bezbailīgo pašportretu cilvēkiem atklāj jaunu dzīvi. Rembrants gleznoja savus sešdesmit trīs pašportretus ne tikai kā “paraugu izteiksmes studijām”, bet kā “garīgos meklējumus caur savas visdziļākās personības kanālu”. Rembrants juta, ka viņam jāieiet sevī, savos tumšajos pagrabos, kā arī gaišajās istabās, ja viņš patiešām vēlas iekļūt cilvēka iekšējā noslēpumā. Rembrants saprata, ka vispersoniskākais ir arī visuniversālākais. Kļūstot vecākam, viņš arvien vairāk spēja pieskarties cilvēciskās pieredzes kodolam, kurā cilvēki, jūtoties nelaimīgi, var atpazīt sevi un atrast “drosmi un jaunu jaunību”. Mēs nekad nebūsim spējīgi patiesi just līdzi, ja nebūsim gatavi nemitīgi gleznot un pārkrāsot savu pašportretu, to veicot ne kā slimīgu nodarbi, bet gan kā pakalpojumu tiem, kas tumsā meklē gaismu.


SVĒTIE RAKSTI

Bet visu, kas tiek gaismā celts, apspīd gaisma, un viss, ko apspīd gaisma, ir gaisma.

(Pāvila vēstule efeziešiem 5:13)


LŪGŠANA

Skaistuma dziļums ir daudz dziļāks par to, ko mēs redzam. Tā elegance un šarms rodas no tiem, kas piepildīti ar svēto degsmi. To zina tie, kuri sajutuši šī skaistuma pieskārienu, un to saprot visi tie, kas tam pietuvojas. Šis ir tas skaistuma veids, kādu es vēlos – tāds, kas izstaro patieso būtību. 

Kungs, es atsakos no savām īslaicīgajām vēlmēm pēc parastām lietām. Es vēlos dzīvot savu dzīvi, lidojot uz Tavas lielās mīlestības spārniem. Dzīvi, kas piepildīta ar garīgām pārdomām un dziļu prieku, ko izjūt man apkārt esošie. Izlej Savu laipnību pār manu dzīvi - lai tā pārpludina manu dvēseli. Lai es nekad nesniegtos pēc bezvērtīgām rotaslietām, bet vienmēr satvertu patiesības dārgumus.

Tā ir Tava žēlastība un mīlestība, kas mani padarījusi lielisku. Žēlastība, kas sniedzas augstāk par augstāko debess jumu. Mīlestība, kas lielāka par debesu krāšņumu. Kopā ar Tevi uzzied skarbākie tuksneši un atmaigst visnocietinātākās sirdis. Velc mani Sev klāt, un es būšu kopā ar Tevi mūžīgi.


DIENAS UZDEVUMS

Apmeklē kādu mākslas vai foto izstādi un ieskaties izstādītajos portretos, kas ļauj mums neklātienē ielūkoties citu cilvēku ikdienas mirkļos, vienlaikus rosinot uz kādām savām pārdomām un atklāsmēm.

Comments


bottom of page