top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 180. diena

PIEŅEMT, KA KĻŪSTAM VECĀKI


Rūpes vispirms ir ceļš uz mūsu pašu novecošanu, kad mēs sevī varam atrast dziedinošo spēku, kas palīdzētu citiem. Neviens viesis nejutīsies gaidīts, ja saimnieks pats nebūs mājās. Neviens vecāks vīrietis vai sieviete nekad nejutīsies brīvs atklāt savas slēptās bažas vai dziļākas vēlmes, ja tās tikai izraisa sarežģītas sajūtas tajos, kuri cenšas klausīties. Nav noslēpums, ka daudzi no mūsu ieteikumiem, padomiem, aizrādījumiem un labiem vārdiem bieži tiek izteikti, lai saglabātu distanci, nevis ļautu būt tuvākiem. Kad mūsu galvenās rūpes saistītas ar vecāku cilvēku nodarbināšanu un izklaižu piedāvāšanu, tad mēs varētu izvairīties no sāpīgas atziņas, ka lielākā daļa cilvēku nevēlas būt izklaidēti, bet gan uzklausīti un atbalstīti.


SVĒTIE RAKSTI

Zinait, mani mīļie brāļi: lai ikviens cilvēks ir čakls klausīties, kūtrs runāt, kūtrs dusmoties

(Jēkaba vēstule 1:19)


LŪGŠANA

Kungs, iemāci man būt blakus citiem, kā Tu esi blakus man. Kad draugi un paziņas nāk pie manis pēc padoma vai viņiem vienkārši vajadzīga dzirdīga auss, palīdzi man viņus svētīt ar to, kas viņu sirdīm ir patiešām vajadzīgs. 

Lai pacietība un līdzjūtība nosaka toni. Dod man Savu svētību, kad es viņus vedu Tev tuvāk un sajūtu tos no sirds uz sirdi. Dod man gudrību, lai palīdzētu viņiem atrast atbildes, kādas vari sniegt tikai Tu. Palīdzi man klausīties, lai tie justos novērtēti un saprasti.

Tu esi mani veidojis, lai es būtu par iedrošinājumu tiem, kas ir man apkārt, un mācītu viņiem rūpēties par savas sirds dārzu. Tavs Gars darbojas manī, lai atbrīvotu citus. Māci man, kā pareizi attiekties pret to salauztajām dvēselēm, vienmēr koncentrējoties nevis uz problēmām, bet gan uz atbildēm. Es vēlos būt trauks, pildīts ar Tavu mīlestību, ļaujot citiem kļūt par spēcīgiem cilvēkiem, par kādiem Tu tos esi radījis būt.


DIENAS UZDEVUMS

Pārsteidz tuvu draugu vai paziņu viņa svētkos ar paša gatavotu apsveikuma kartiņu, tās centrā ierakstot tekstu “Tu esi Dieva mīlēts”!

Comments


bottom of page