top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" - 193. diena

PĀRMAIŅU CEĻŠ


Es arvien vairāk pārliecinos par to, ka Jēzū mistiskais un revolucionārais ceļš nav pretstati, bet gan cilvēciskās izpratnes un pieredzes divas puses. Arvien vairāk saņemu apliecinājumus, ka iekšējās pārmaiņas ir kā individuāls revolūcijas ekvivalents. Tāpēc katrs īsts revolucionārs tiek izaicināts būt sirdī mistiķis, un tas, kurš iet šo noslēpumaino ceļu, ir aicināts atmaskot cilvēku sabiedrības iluzoro kvalitāti. Mistika un revolūcija ir viena un tā paša mēģinājuma radīt radikālas pārmaiņas divi aspekti. Mistiķi nevar nekļūt par sabiedrības kritiķiem, jo pašrefleksijā viņi atklās iemeslu, kādēļ sabiedrība kļūst slima. Tāpat arī revolucionāri nevar izvairīties no saskarsmes ar savu cilvēcisko stāvokli, jo, cīnoties par jaunu pasauli, viņi atklās, ka viņi cīnās arī ar savām bailēm un viltus ambīcijām.


SVĒTIE RAKSTI

Es piesaucu to Kungu savās bēdās, un Viņš mani paklausīja.

Psalms 120:1


LŪGŠANA

Tu esi mana prieka avots. Tava klātbūtne ir neaprakstāma. Kad Tu mani ved tālāk par manām īslaicīgajām cīņām, es atklāju, ka dzīve ar Tevi ir kā ceļojums ar nemitīgiem atklājumiem. Es Tevi varu atrast jebkur, ja vien meklēju. Dzīve ar Tevi ir skaista. Tu aizdedz manu sirdi ar kvēlojošām svētās kaislības liesmām, esmu pārņemts ar domām par Tevi. Šī ir vieta brīvībai. Pēkšņi es skaidri saprotu, ka ceļi, kas kādreiz bija apslēpti, nu man tiek atklāti. Tu esi šeit, aicinot mani uz priekšu un iedvesmojot cēlām lietām. Šajā svētās mīlestības vietā atšķirtības plīvurs vairs nepastāv. Mūs vairs nešķir nekāds attālums. Baiļu vairs nav. No dienas uz dienu mani vada gudrības balss. Miers kļūst par manu labāko draugu. Debesis ir atvērtas pār mani.


UZDEVUMS

Paņem lapiņu un pieraksti trīs notikumus, sarunas vai tikšanās, kas tevī pēdējā laikā gan raisījušas prieku, gan tevi mainījušas. No sirds pateicies par to Dievam.

bottom of page