top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" - 258. diena

DABAS RITMS


Šorīt tēvs Džons Eīds (John Eudes)* runāja par rudeni kā pilnības, piepildījuma laiku, kurā dabas bagātība kļūst redzama visā tās krāšņumā, bet arī kā laiku, kurā daba ļauj saskatīt arī gaistošā skaistuma trauslumu...

Kad izgāju ārā, mani pārņēma ainavas skaistums, kas atklājās manu acu priekšā. Skatoties uz Ģetzemanes ieleju, mani apžilbināja koku spilgtās krāsas. Hikorija koku dzeltenums, kļavu un ozolu dažādās sarkanās nokrāsas, kārklu zaļais - kopā tie veidoja fantastisku skatu. Debesis bija pilnas ar noslēpumainiem mākoņu veidojumiem, un tieši tajā brīdī, kad devos uz viesu namu, saules stari izlauzās cauri mākoņiem, pārklājot zemi ar savu gaismu un liekot kukurūzas laukiem izskatīties kā zelta gobelēnam.

Šajā valsts daļā rudens skaistums ir apbrīnojams. Es varu tikai pilnībā pievienoties psalmam: “Tu pušķo un vainago gadu ar savu labumu, un Tavas pēdas pil no treknuma. Klajumu ganības zeļ, un pakalni apjožas ar gavilēm.” (Psalms 65:12-13)

Pēc divām nedēļām krāsainās lapas būs sačokurojušās zemē un koki būs kaili, vēstot par ziemas un sniega tuvumu. Paies tikai daži mēneši, līdz kamēr visi pauguri būs kļuvuši balti un ziemas kviešu zaļumi klāti ar biezu sasaluša sniega segu. Bet tad mēs varēsim atcerēties, kāds liels spēks slēpjas zemē, kas drīz atkal atklāsies tiem, kam būs pacietība to gaidīt.

* Tēva Džona Eīda (1926-2020) abata amata laikā Ģetzemanes klosterī Henrijs Nouvens uzrakstīja savu grāmatu “Ģetzemanes dienasgrāmata: ziņojums no trapistu klostera” (“The Genesee Diary: Report from a Trappist Monastery”). Ģetzemanes klosteris atrodas Ņujorkas štatā.


SVĒTIE RAKSTI

Bet, ja ceram uz to, ko neredzam, tad to ar pacietību sagaidām.

Pāvila vēstule romiešiem 8:25


LŪGŠANA

Un lai sākas svētki! Es dziedāšu un dejošu, lai pagodinātu visu, ko Tu esi manā labā darījis. Šķita, ka atrisinājums jāgaida tik ilgi, taču tagad es esmu brīvs. Mana sirds tika pārbaudīta, es izdzīvoju strīdus un garīgu verdzību, taču Tu mani neaizmirsi. Tu atnāci no vietas, kur slēpjas noslēpums, un izglābi mani. Tu noņēmi no manas muguras smagās nastas un svētīji manu roku darbu. Paldies Tev!

Tas ir jauna gadalaika sākums! Kāds tas ir atvieglojums - apzināties, ka dīvainais ciešanu un nelaimju laiks ir beidzies. Tas gandrīz izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, taču tā nav — tā ir tikai Tava uzticība, Tēvs. Es izbaudīšu šo prieka laiku kopā ar Tevi un priecāšos par Tavu labestību. Dievs, Tev patīk labas svinības, un es sarīkošu vislielākās! Mēs svinēsim brīnišķīgo uzvaru, jo Tu pārvērti bēdu gadalaikus prieka gadalaikos. Paldies Tev par visu, ko tu esi darījis!


UZDEVUMS

Pieraksti uz lapiņas vienu atbildētu lūgšanu, par ko esi lūdzis tiešām ilgi un varbūt pat neticējis, ka Dievs to piepildīs. Pārdomā, vai lūgšanu sākumā tev būtu bijis viegli gaidīt tās piepildījumu, ja tu būtu zinājis, cik ilgi tev būs jāgaida tās piepildījums. Saglabā šo lapiņu kā apliecinājumu Dieva neizmērojamai mīlestībai!

bottom of page