top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 29. diena

KĻŪSTI PAR MĪĻOTO


Tik ilgi, kamēr “būt Mīļotajam” ir tikai mazliet vairāk par skaistu domu vai augstprātīgu ideju, kas karājas virs manas dzīves, lai pasargātu mani no nonākšanas depresijā, nekas jau īsti nemainās. Ir nepieciešams, lai es kļūtu par Mīļoto savas dzīves ikdienišķajās eksistences vietās un soli pa solītim aizvērtu to plaisu, kas ir starp to, kādu es sevi apzinos, un starp neskaitāmajām manas ikdienas realitātēm. Kļūt par Mīļoto nozīmē vilkt lejā to patiesību, kas man atklāta no augšienes, lai tā piepilda visu, ko es ikdienā domāju, runāju un daru stundu no stundas.


SVĒTIE RAKSTI

Ne mums, Kungs, ne mums, bet Savam Vārdam dod godu Savas žēlastības un uzticības dēļ! Kāpēc tautas lai saka: “Kur tad nu ir viņu Dievs?” Mūsu Dievs ir debesīs, ko Viņš grib, to visu Viņš dara. Viņu dievekļi ir sudrabs un zelts, tie ir cilvēku roku darināti. Tiem ir mute, bet tie nerunā; tiem ir acis, bet tie neredz; tiem ir ausis, bet tie nedzird; tiem ir deguns, bet tie neko nesaož; tiem ir rokas, bet tās nedarbojas; tiem ir kājas, bet tie nestaigā; to rīkle neizdod skaņas. Tādi paši ir arī tie, kas tos darina un kas paļaujas uz tiem. Israēl, ceri uz To Kungu! Viņš ir jūsu palīgs un jūsu vairogs. (Psalmi 115:19)


LŪGŠANA

Cik viegli mēs no Tevis novēršamies un veltām savu uzmanību nenozīmīgām lietām. Cik bieži mēs dzīvojam no tā, kas stimulē mūsu maņas ar tūlītēju apmierinājumu, tā vietā, lai pacietīgi meklētu patiesību. Tu esi dārgums, kas gaida savu atrašanu un baudīšanu – apslēpts kā dāvana visai cilvēcei. Tā vietā daudzi pielūdz to, kas viņiem pieder, it kā tas varētu nest dzīvību un jēgu viņu dvēselēm.

Esi žēlīgs garīgi aklajiem, Kungs, viņi var radīt tikai aklas lietas. Tie, kas ir miruši, var vairot tikai nāvi. Satver viņu rokas, ved viņus prom no viņu ceļiem, kas ved uz iznīcību. Tie, kas pielūdz savu bagātību un darbu, ir zaudējuši skatu uz Tevi. Viņi nesaprot, cik bezspēcīgi un miruši viņi patiesībā ir.

Tavs skaistums nav salīdzināms ne ar ko citu. Tavs tuvums kā varens vairogs, kas ieskauj tos, kuru sirdis ir vērstas uz Tevi. Piedod nevietā izniekotu pieķeršanos un noliegto ticību. Kaut arī mēs tveramies pēc šķietama satura, mēs sevi piepildām ar grabažām.


DIENAS UZDEVUMS

Pārdomā un uzraksti uz papīra lapas, ko Tev nozīmē būt kāda Mīļotajam? Kas raksturo šādas tuvas mīlestības attiecības?

Comentarios


bottom of page