top of page
  • gertrudes draudze

"Mīlestības ceļā" - 317. diena

BŪT PAR MIERA NESĒJU


Šorīt kopā ar kādu draugu lasīju Evaņģēlijā Jēzus vārdus: “Tāpēc, kad tu upurē savu dāvanu uz altāra un tur atminies, ka tavam brālim ir kas pret tevi, tad atstāj turpat altāra priekšā savu dāvanu, noej un izlīgsti papriekš ar savu brāli un tad nāc un upurē savu dāvanu."

Kad domāju par Jēzus vārdiem, saprotu, ka man jāatmet visas dažādās emocijas un domas, lai spēju patiesi piedzīvot mieru ar visiem Dieva cilvēkiem. Tas nozīmē arī nepārtrauktu vēlmi piedot un atlaist vecas bailes, rūgtumu, aizvainojumu, dusmas, iekāri un tādējādi rast izlīgumu.

Tikai tā es varu kļūt par īstenu miera nesēju. Mans iekšējais miers var būt miera avots visiem, ko satieku. Tad es varu nest citas dāvanas uz Dieva altāra kā liecību mieram ar saviem brāļiem un māsām.


SVĒTIE RAKSTI

Dzenieties pēc miera ar visiem un pēc svētas dzīves, bez kā neviens neredzēs To Kungu.

Ebrejiem 12:14


LŪGŠANA

Kungs, dari mani par miera nesēju! Tava žēlastība sniedz iespēju man kļūt par tādu, kādu Tu mani iecerēji, un es spēju dzīvot Tavas godības gaismā un pacietīgā panešanā. Ietin mani sava neizsīkstošā spēka apmetnī un labvēlībā, lai it visur, kur eju, citi saskata manī Tavu laipnību un lai Tavas mīlestības jūra tos apskauj. Ja esmu ar Tevi, es spēju visu.


UZDEVUMS

Pārdomā, kā Tu vari kļūt par miera nesēju? Kādu pirmo soli spersi, lai to īstenotu? Šodien mums visiem tik ļoti ir nepieciešams miers. Varbūt tieši šovakar ir laiks izgatavot blindāžas sveci vai vienkārši piedāvāt tēju savam citādi domājošam kaimiņam.


bottom of page