top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" - 323. diena

RŪPES PAR MIRSTOŠAJIEM


Rūpes par citiem, pirmkārt, ir palīdzēt viņiem pārvarēt šo milzīgo kārdinājumu noliegt pašiem sevi. Vienalga, vai esam bagāti vai nabagi, slaveni vai nevienam nepazīstami, spējīgi izdarīt visu vai invalīdi, tas, kas mums visiem ir kopīgs, ir bailes palikt vieniem un pamestiem, bailes, kas paliek apslēptas zem mūsu ārējās pašpārliecinātības maskas. Tas sakņojas daudz dziļāk nekā iespējamībā nepatikt vai būt cilvēku nemīlētam. Dziļākā sakne slēpjas iespējamībā nebūt mīlētam, nepiederēt nekam, kas ir ilgstošs, vai iekrist tumšā nebūtībā – jā, būt Dieva pamestam. Tāpēc rūpes nozīmē būšanu blakus cilvēkiem tad, kad viņi dodas šajā pēdējā cīņā; cīņā, kas kļūst arvien īstāka un intensīvāka, tuvojoties nāvei. Miršana un nāve vienmēr ar jaunu spēku uzjunda bailes par to, ka esam nemīlēti un tiksim pārvērsti nekam nevajadzīgos pelnos. Rūpēties nozīmē būt blakus mirstošajam cilvēkam un kalpot par dzīvu atgādinājumu tam, ka šis cilvēks patiešām ir Dieva mīļotais bērns... Mums nevajadzētu censties rūpēties vieniem pašiem. Rūpes nav nekāda izturības pārbaude. Kad vien iespējams, mums jārūpējas kopā ar citiem. Tā ir kopiena, kas kopīgi rūpējas un atgādina mirstošajam, kas viņš vai viņa ir mīlēts.


SVĒTIE RAKSTI

Neraizējieties ne par ko, bet jūsu lūgšanas un aizlūgumi lai nāk Dieva priekšā; visā pateicībā izsakiet savu vēlēšanos Viņam!

Pāvila vēstule filipiešiem 4:6


LŪGŠANA

Manu sirdi caurstrāvo tikai viena doma – es mīlu Tevi. Tu esi svēts un skaists, nebeidzamas žēlsirdības un žēlastības dāvana. Tu esi prieks, kas mani pārsteidz tumšos ceļos, un apbrīna, kas piepilda tukšumu ar cerību. Tevis dēļ es katru rītu mostos, un Tu svēti manu mieru, kamēr guļu. Tu esi mīlestība, kas dzīvo manī. Tas ir tas, kam esmu radīts – lai Tevi iepriecinātu. Lai dzertu no Tavas reibinošās mīlestības, līdz kamēr būšu pilnībā pārņemts un ilgošos tās vēl vairāk. Esmu atkarīgs no Tavas klātbūtnes. Piepildi katru manu šūnu ar Savu godību un nekad neapstājies. Lai visa mana dzīve ir nebeidzamas ziedošanās dāvana — patīkams ziedojums, kas tiek sniegts atkal un atkal. Es mīlu Tevi.


UZDEVUMS

Noklausies dziesmu “Iegriezies pie manis, Kungs”, kuras pamatā ir Žana Debruīna lūgšana, un atceries, ka durvju rokturis ir no vienas puses – no iekšpuses… Dziesmu atradīsi YouTube tīmekļa vietnē:

https://www.youtube.com/watch?v=8sMRosnec2E&ab_channel=Vec%C4%81Sv.%C4%A2ertr%C5%ABdesdraudze

bottom of page