top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" - 338. diena

CERĪBA


Kad mēs dzīvojam cerībā, tad mēs netiekam sasaistīti ar rūpēm par to, kā mūsu vēlmes tiks piepildītas. Tātad mūsu lūgšanas netiek virzītas uz dāvanu iegūšanu, bet uz Dievu, kurš tās dod. Galu galā, tas nav jautājums par to, lai mana vēlēšanās piepildās, bet lai parādītu beznosacījumu ticību visu labo lietu devējam. Cerība ir likta uz atziņas, ka Viņš dos tikai to, kas ir labs. Cerība sevī ietver atvērtību, kurā gaidām, kad apsolījums piepildīsies, pat ja mēs nekad nezināsim kad, kur, vai kā tas varētu notikt.


SVĒTIE RAKSTI

Dodiet, un jums tiks dots: pilnu, saspaidītu, sakratītu, pāri plūstošu mēru jums dos klēpī; ar kādu mēru jūs mērāt, tā arī jums mērīs.”

Lūkas evaņģēlijs 6:38


LŪGŠANA

Svētais Dievs! Tā ir patiesība, ka ticības sākumā es vairāk ilgojos un domāju, ka Tu piepildīsi manas vēlmes, neapzinoties, cik tās bija savtīgas un egoistiskas. Ticības sākumā un vēl ilgi domāju, ka manas jaunās attiecibas ar Tevi būs tās, kas garantēs man labākus dzīves apstākļus un pasargās mani no dzīves sliktajām lietām un vietām. Un es pateicos, ka Tu ar īpašu maigumu un rūpēm rūpējies par mani un gādāji par mani, ka biju Tavas Žēlastības apklāts un pasargāts. Un es pateicos, ka tagad es apzinos, ka mana sirds daudz vairāk ilgojas pēc Tevis, nekā pēc jebkādām dāvanām, kuras mana sirds vēl kāro. Tas ir tik atvieglojoši atteikties no visa, ko vēlos, ja vienīgais, ko izvēlos, ir Tava Mīlestības pilnā klātbūtne. Tagad zinu, ka Tevī ir viss, kas man ir vajadzīgs. Ka vienīgais, kas manu sirdi patiesi padara laimīgu, nav nekas, ko šī pasaule var sniegt, bet brīdis, kurā satiekamies mīlestības patiesībā aci pret aci. Par to lūdzu katru dienu, ka šo vietu, šo brīdi, mūsu kopā būšanu es nekad neizmainu ne pret ko citu. Bet vienmēr vairāk un vairāk izvēlos brīdi, lai atkal atgrieztos tur, kur Tava Mīlestības Uzmanība mani pilnībā ietver sevī, un es esmu Tavs un Tu esi mans, un tad man pietiek. Vēl lūdzu, lai vienmēr vēlos Tavu Mīlestību parādīt citiem, lai nepalaižu garām nevienu vietu, kurā Tu dod man iespēju būt par Tavas Mīlestības dāvinātāju. Lai vairojas Tava Mīlestība manī un visur, kur ejam kopā.


UZDEVUMS

Vai esi ievērojis, ka gandrīz vienmēr, kad saņemam kaut ko skaistu no Dieva, tūlīt blakus parādās kāda cita cilvēka vajadzība. Tā vienmēr ir kā pārbaude mūsu briedumam, vai esam tikai saņēmēji, vai jau saprotam, ka mīlestība vairojas, to atdodot. Esi uzmanīgs šodien pret cilvēkiem, kuri lūdz tavu palīdzību. Atsaucies ar labvēlību un dāsnumu. Varbūt tas ir tavs kolēģis vai kolēģe, kurai vajadzīgs padoms. Varbūt tavs vecāks tev piezvana un vēlas tavu uzmanību. Bet varbūt šajā dienā vari atrast kādu sen nespēlētu spēli un uzaicināt bērnus un kopīgu spēlēšanu. Padomā un atrodi iespējas, kā parādīt uzmanību un mīlestību cilvēkiem, kuriem dzīvo līdzās. Pēc tam vakarā pieraksti savas sajūtas, kā tas bija tajā brīdī, kad mīlestība manī kļuva darbīga. Kā jutos es, un kā jutās cilvēki ap mani? Kad esi to pierakstījis, tad pasakies Dievam par visu, kas Viņa Mīlestības dēļ saņemts šajā dienā.

bottom of page