top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 5. diena

ZINI, KA ESI GAIDĪTS


Nebūt gaidītam ir tavas lielākās bailes. Tas ir saistīts ar tavas dzimšanas bailēm, ar bailēm nebūt gaidītam šajā dzīvē un tavas nāves bailēm, bailēm, ka nebūsi gaidīts arī dzīvē pēc nāves. Tās ir tevī dziļi mītošas bailes, ka būtu bijis labāk, ja tu nebūtu dzīvojis. 

Tajā tu sastopies ar garīgās cīņas centru. Vai tu padosies tumsas spēkiem, kuri saka, ka neesi gaidīts šajā dzīvē, vai uzticēsies Dievam, kurš nācis nevis lai nolādētu, bet lai tevi atbrīvotu no bailēm. Tev ir jāizvēlas dzīvība. Katrā brīdī tev ir jāizvēlas uzticēties balsij, kura saka: “Es mīlu tevi. Es nopinu tevi mātes miesās.” (Psalms 139) 

Viss, ko Jēzus ir sacījis tev, var tikt izteikts šajos vārdos: “Zini, ka tu esi gaidīts/gaidīta.” Jēzus piedāvā tev Viņa paša vislielākās tuvības pilno dzīvi kopā ar Tēvu.


SVĒTIE RAKSTI

Tu darināji manas īkstis,

tu nopini mani mātes miesās!

Pateicos tev! Cik es baismi brīnumains!

Brīnišķi tavi darbi, to zinu droši!

Mani kauli nebija apslēpti tev,

kamēr es klusībā tiku darināts,

tiku šūdināts zemes dziļumos,

vēl dīglī mani skatīja tavas acis,

un tavā grāmatā uzrakstītas

visas dienas, kas bija sataisītas,

pirms klāt kaut viena no tām.

Tavi nolūki, Dievs, tik brīnišķi man,

tik plaši tie visi kopā –

ja skaitīšu tos, par smiltīm to vairāk,

pamostos, arvien es tavā priekšā!

Ps.139:13–19


LŪGŠANA

Tu esi mani veidojis kā savējo. Tu atbildēji manam izmisušajam saucienam pēc Žēlastības un kļuvi man par stiprumu. Tu lolo mani. Tu mīli mani. Tu nekad neļausi man nokrist. Es esmu izredzēts. 

Visu manu dzīvi es dziedāšu par Tavu labumu un nepelnīto labvēlību. Cik brīnišķīgi Tu rūpējies par mani – kā mīlošs tēvs par mīlošu bērnu. Tu māci man Tavus ceļus un izgaismo manu ceļojumu ar dievišķu gudrību. Visas manas sirds ilgas galu galā ved pie Tevis. Tu esi visu sapņu piepildījums. Dziedinājums katrai sāpei. Tu esi dzīvība un mīlestība. Tu esi pilnīga atbrīvošana. Tu esi paņēmis prom no manas sirds liekulību un ieģērbis mani taisnībā. Es izvēlos pazemīgas mīlestības vietu. Es ietērpju sevi slavas dziesmās. Es esmu Tavs. 


DIENAS UZDEVUMS 

Paskaties savas bērnības bildes. Atceries bērnības skaistākos brīžus un pastāsti kādam Tev svarīgam cilvēkam. Ļauj pateicībai par bērnībā piedzīvoto pavadīt cauri šai dienai. Noslēdz dienu ar pateicību Dievam par tiem, kuri bērnībā ir dalījušies ar tevi savā mīlestībā un rūpēs. Ja vēlies, vari sazvanīt savus vecākus vai kādu cilvēku no bērnības, kuram vēlies pateikties par savas bērnības laimīgajiem brīžiem.

Comments


bottom of page