top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 57. diena

IZDEGŠANA


Vai esi juties līdzīgi kā es, cerot, ka reiz kāds cilvēks, lieta vai notikums kādā brīdī beidzot iedos to prieku un gandarījumu, ko es jau tik sen esmu pelnījis? Vai esi arī noticējis, ka tieši šī grāmata, dārgi kursi, izsapņots ceļojums, jauns darbs, kāda tāla zeme vai attiecības piepildīs dziļākās vajadzības un ilgas? Bet tajā laikā, kamēr vēl tikai tuvojas tas apjūsmotais brīdis, tu skrien pa dzīvi kā negudrs ar “izkārtu mēli”, cīnies ar stresu un trauksmi, krīti bezspēkā, vienmēr iekarsis un dusmīgs, bet tā arī nekad pilnībā apmierināts. Šādā veidā mēs sevi piespiežam būt aizņemtiem, lai ietu uz priekšu, bet tai pat laikā tā īsti nekur nenokļūstam, ja atskatītos uz sevi no malas. Šāds dzīvesveids ir ceļš uz garīgu tukšumu un izdegšanu.


SVĒTIE RAKSTI

Tādēļ es jums saku, nezūdieties savas dzīvības dēļ – ko ēdīsiet, nedz savas miesas dēļ – ko vilksiet mugurā. Jo dzīvība ir vērtāka nekā barība un miesa nekā drēbes. [...]

Jūsu Tēvs tāpat zina, ka jums to vajag. Meklējiet viņa Valstību, tad jums viss tiks iedots.

Lūkas evaņģēlijs 12:22,30-31


LŪGŠANA

Dievs, dod man iespēju piedzīvot Tavu tuvumu šeit un tagad. Es lūdzu, lai Tavs tuvums piepilda manu tukšumu, ko cenšos aizpildīt ar mērķiem, kas ir iedvesti no pasaules ilgām. Es lūdzu, noņem no manis šo spiedienu, kas man uzliek trauksmi, skrienot un ķerot to, kam nav mūžīgā un paliekošā vērtība. Dod manā sirdī mieru un iespēju šodien piedzīvot Tavu tuvumu šeit, šajā brīdī, kad lūdzu.


DIENAS UZDEVUMS

Vēro sevi šodien un atpazīsti brīžus, kad sāc sevi “izdedzināt”, piemēram, strādāt bez atpūtas, darīt lietas, bez kā var iztikt, vai censties kaut ko izdarīt perfekti, kaut arī tā nav obligāta prasība, kā arī citas līdzīgas situācijas. Līdzko pieķer sevi šādā situācijā, pārtrauc nodarbi uz desmit minūtēm. Nomaini savu atrašanās vietu, atslēdzies no iepriekšējās darbības - velti šo laiku sarunai ar Dievu.

Comentarios


bottom of page