top of page
  • Ģertrūdes draudze

"Mīlestības ceļā" 66. diena

ŅEM SAVU KRUSTU


Sāpes, kuras tu izjūti, ir dziļas un nepārejošas. Bet tās konkrētās sāpes ir arī īpaši tikai tev piemītošas, jo tās saistās ar kādu tavas agrīnās bērnības personīgo pieredzi.

Tavs uzdevums ir aizvest šīs sāpes “mājās”. Kamēr vien tavi ievainojumi būs sveši tavam pieaugušā cilvēka “es”, šīs sāpes turpinās ievainot - kā tevi, tā arī citus tev apkārt. Jā, tev ir jāiekļauj savas sāpes savā pieredzē un jāļauj tām nest augļus tavā un citu sirdīs. 

Tieši to Jēzus aicina darīt, sakot - ņem savu krustu! Viņš iedrošina atpazīt un pieņemt savus unikālos ievainojumus un uzticēties, ka tieši šajos ievainojumos ir iekļauts tavs ceļš uz glābšanu. Nest savu krustu, pirmkārt, nozīmē sadraudzēties ar savām brūcēm un ļaut tām atklāt patiesību par tevi. 

Pasaulē ir daudz sāpju un ciešanu. Taču visgrūtāk panesamās ir tavas paša sāpes. Kolīdz tu būsi ņēmis un pacēlis savu krustu, lai to nestu, tu arī daudz vieglāk ieraudzīsi krustus citu cilvēku dzīvēs. Un tu varēsi palīdzēt viņiem atklāt ceļu uz prieku, mieru un brīvību. 


SVĒTIE RAKSTI

Un Viņš sacīja uz visiem: "Ja kāds grib Man sekot, tad tāds lai aizliedz sevi, ik dienas ņem uz sevi savu krustu un staigā Man pakaļ.”

Lūkas evaņģēlijs 9:23


LŪGŠANA

Kungs, palīdzi man uzlūkot savus senos ievainojumus Tavas žēlastības mīlošajā un siltajā gaismā. Dod man drosmi tajos ielūkoties un nepazust savu sāpju vai dusmu gūzmā. Turi mani cieši, kad es uzdrošinos tos sev atvērt, un apklāj ar savas mīlestības dziedinošo klātbūtni. Paldies, ka Tu ne vien ļauj man sekot Tev, bet esi pagodinājis mani, Savā Vārdā apliecinot, ka tieši mani un mūs, kas esam ievainojumu pilni un nesam savus krustus, Tu aicini staigāt Tev līdzi. 


DIENAS UZDEVUMS

Šodienas laikā mēģini pamanīt vizuāli redzamos krustus - varbūt tu tos redzi, ejot cauri pilsētai, baznīcu torņos, varbūt Tev mājās vai darbā kādā vietā pie sienas ir piestiprināts krusts, varbūt tu šodien klausies un skaties kādu svētrunu un tev izdodas pamanīt krusta zīmi, varbūt tu nēsā krustiņu ap kaklu. Katru reizi, kad šodien pamani krustu, atgādini sev, ka pie Jēzus krusta ir arī tev nodarītās sāpes un piedzīvotās ciešanas. Viņš palīdz tev ik dienas nest arī tavas dzīves krustu. 


Comments


bottom of page