top of page
  • Ģertrūdes draudze

Par notikušo Ģertrūdē 23. jūlijā

2023. gada 23. jūlijā plkst. 15:15 Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā, laikā, kad Dievnams bija atvērts apmeklētājiem, bruņojies ar koka rungu, ienāca nezināms vīrietis. Viņa seja bija aizklāta ar masku. Vīrietis draudēja baznīcas dežurantei, sacīdams, ja viņa ziņos policijai vai sauks pēc palīdzības, viņš nositīšot viņu un priesterus. Vīrietis bija agresīvi noskaņots un sāka demolēt tuvumā esošos priekšmetus – molbertu ar informatīvu plakātu. Kaisot līdzi paņemtās smiltis un laistot līdzi atnesto ūdeni, vīrietis devās uz priekšu pa baznīcas centrālo eju. Tikmēr dežurantei izdevās nokļūt baznīcas pagrabstāvā, lai meklētu palīdzību un ziņotu Valsts policijai. Brīdī, kad dežurante ar citiem draudzes locekļiem atgriezās baznīcas lielajā zālē, vīrietis bija devies prom. Neilgi pēc tam ieradās Valsts policija un operatīvi uzsāka personas meklēšanu.


Uzbrukuma rezultātā tika apgāzts kristāmtrauks, saplēsta svētbilde un sadauzīta viena no vēsturiskajām kolonnu apgaismojuma lampām. Konstatēts, ka kristāmtrauks nav būtiski cietis. Kopējie zaudējumi vēl nav aplēsti.


23. jūlija vakarā policijas eksperti veica notikuma vietas fotofiksāciju un ekspertīzi. Draudze ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu, pēc kura ir uzsākts kriminālprocess. Notiek aktīva sadarbība ar izmeklētājiem vainīgās personas noskaidrošanā.


Jau šodien Dievnams ir atvērts apmeklētājiem un notikuma sekas ir daļēji novērstas.


Foto: Krists Kalniņš


Comments


bottom of page