top of page

Alfa kurss

Iknedēļas nodarbību cikls, kas ikvienam sniedz iespēju brīvā gaisotnē iepazīties ar kristīgās ticības pamatiem. 

Alfa kurss paredzēts ikvienam, kurš vēlas ieraudzīt ko vairāk, vēlas rast atbildes uz vissvarīgākajiem savas dzīves jautājumiem.

Kurss būs aktuāls, ja vēlies iepazīt kristietību, esi jauns kristietis, nesen pievienojies draudzei, vēlies atsvaidzināt pamatzināšanas kristīgajā ticībā, esi garīgās pasivitātes situācijā, šaubies un neesi vēl skaidri izšķīries par savu piederību kristīgajai baznīcai.

Alfa kurss būtiski palīdz arī draudžu locekļiem gan atdzīvināt savu ticību, iemācoties stāstīt par to citiem, kas ir Jēzus Kristus dotā misijas uzdevuma piepildījums, gan arī atrast savu vietu un kalpošanas veidu draudzē.

 

Nākamais Alfa kurss sāksies 2023. gada 26. septembrī
Kursi notiek katru otrdienas vakaru, sākums pl.18.30

Pieteikšanās līdz 24. septembrim, aizpildot ANKETU
Kontakti plašākai informācijai – alfa@gertrude.lv

Kurss tiek veidots mazās grupās, kurās ir ap 10–12 dalībnieku (6–8 viesi un 2–4 vadītāji). Vakars iesākas ar kopīgām dziesmām un lekciju. Ik nedēļu tiek lasīta lekcija, kurā tiek aplūkoti un skaidroti dažādi kristīgās ticības aspekti. Pēc lekcijas ir mazo grupu diskusijas par lekcijā dzirdēto. Īpaši nozīmīga ir dažādu viedokļu apmaiņa, kā arī brīvība, uzticamība un neformālā gaisotne. Alfa kurss ir vieta, kur neviens jautājums nav pārāk naidīgs vai muļķīgs. Tu vari jautāt jebko.


Alfa kurss ilgst 11 nedēļu, kursa laikā ieplānota kopīga nedēļas nogale. Tiem, kuri pēc Alfa kursa vēlēsies kristīties vai iesvētīties, piecās Iesvētes mācības nodarbībās būs iespēja iepazīties ar Evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācību.

 

Alfas kursa saturs

1. nedēļa – Ievadlekcija – “Vai dzīvē ir vēl kas vairāk?”
2. nedēļa – “Kas ir Jēzus?”
3. nedēļa – “Kāpēc Jēzus mira?”
4. nedēļa – “Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību?”
5. nedēļa – “Kāpēc un kā man lūgt?”
6. nedēļa – “Kāpēc un kā man lasīt Bībeli?”
7. nedēļa – “Kā Dievs mūs vada?”
8. nedēļa – “Kā es varu pretoties ļaunumam?”
9. nedēļa – “Kāpēc un kā man stāstīt citiem?”
10. nedēļa – “Vai Dievs arī mūsdienās dziedina?”
11. nedēļa – “Kam man baznīca?”

 

Kursa vidū notiek īpaša nedēļas nogale, kad lielāka uzmanība tiek pievērsta Dieva Svētā Gara Personai un Viņa darbībai.

​Nedēļas nogales lekciju tēmas

“Kas ir Svētais Gars?”
“Ko Svētais Gars dara?”
“Kā es varu tikt piepildīts ar Svēto Garu?”
“Kā man vislabāk izmantot turpmāko dzīvi?”

Liecības

FOTO_ALFA-01.png

Alfa kursā es guvu pārliecību, ka Lielajā Ģimenē ir atbildes uz maniem jautājumiem – neatrisinātas problēmas, nepiepildīti sapņi, nepadarīti darbi. Es saņēmu šīs atbildes un atbalstu. Es guvu pārliecību, ka tiem, kuri mīl Dievu, visas lietas nāk par labu. - Sandra Glāzupa

FOTO_ALFA-02.png

Ilgu laiku vēlējos būt piederīgs, iegūt kopienu, kurā es varētu augt kā cilvēks, kā personība un iet savu garīgo ceļu. Izlemjot piedalīties Alfa kursā, sākotnēji nevienu nepazīstot, esmu ieguvis kopienu, draudzi, Ģertrūdi, kurā es varu būt es pats un iegūt atbildes uz daudziem jautājumiem. Dievs man palīdzēja saprast, ko es darīju un dažkārt daru nepareizi, kā ar to cīnīties, un galvenokārt – ka es drīkstu lūgt Viņam palīdzību. Dievs man deva to, ko es vēlējos ilgu laiku, Viņš palīdzēja man tur, kur viens netiku galā. - Mārtiņš Aizpurs

ALFA-Linda.png

Piedzīvojot Alfa kursu es sāku iepazīt ne tikai Dievu, bet arī sevi un citādu dzīvi. Dievs man atklāja, ka šajā dzīvē ir daudz vairāk. Nav jāpaliek sāpēs, tumsā un grēka važās, jo esam aicināti sekot Jēzum. Kopš Alfa kursa mana dzīve un sirds turpina transformēties. - Linda Krote

Alfas kursa vēsture

Alfa kurss ir radies Bromtonas Svētās Trīsvienības anglikāņu draudzē Londonā. Kursa aizsākumi meklējami 1977. gadā. Tagad tas notiek vairāk nekā 66000 baznīcās un citās vietās visā pasaulē. Alfa kurss ir devis iespēju vairāk nekā 24 miljoniem cilvēku visā pasaulē izmēģināt Alfu.

 

Alfa kurss mūsu draudzē

Pirmais Alfa kurss Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē sākās 2005. gada rudenī. 2013. gada rudenī tika uzsākta Rīta Alfa. Ik gadu februārī un septembrī Ģertrūdes draudze ver durvis jauniem Alfas dalībniekiem. Kopā ar Iesvētes mācību, kuru ir iespēja apmeklēt pēc Alfa kursa lekcijām, Alfa ir kļuvusi par iespēju iepazīt draudzi, iesaistīties tās aktivitātēs, iegūt jaunus draugus un augt ticībā.

 

Vēlies kalpot Alfa kursā

Alfa ir aizraujošs notikums, ne tikai dalībniekiem, bet arī komandai. Mēs vienmēr gaidām cilvēkus, kas palīdzētu kursa norisei un iesaistītos kā mazo grupiņu vadītāji vai palīgi, aizlūdzēji, bērnu pieskatītāji, palīgi praktiskajos darbos virtuvē, apskaņošanā un vakara norises sagatavošanā.
 

Ja pats esi izgājis Alfa kursu un vēlies palīdzēt kursa norisē, raksti e-pastu alfa@gertrude.lv

bottom of page