top of page

Laulāto kurss

Vai esat laulāti, vai arī ilgāku laiku dzīvojat kopā? Jūs vēlaties uzlabot savas attiecības? Ja jūs atbildat ar „Jā” uz jebkuru no šiem jautājumiem, tad Laulāto kurss ir domāts jums!

 

Kas ir Laulāto kurss?

Tie ir septiņi vakari jaukā atmosfērā. Romantiskā gaisotnē pie galdiņa diviem jūs baudīsiet uzkodas, klausīsieties praktiskas uzrunas un pārrunāsiet tās divatā, pildot nelielus uzdevumus sarunu veicināšanai. Kursa laikā nav grupu darba un jums nebūs jādalās savā pieredzē ne ar vienu citu, kā tikai ar savu laulāto.

Laulāto kurss ir paredzēts ikvienam pārim neatkarīgi no tā, vai esat kopā trīs vai piecdesmit trīs gadus, un neatkarīgi no tā, vai jums ir stipra ģimene, vai arī cīnāties par tādu. Arī tad, ja jūsu laulība ir ļoti veiksmīga, kurss jums palīdzēs nostiprināt jūsu labos ieradumus.

 

Nākamais laulāto kurss notiks 2024. gada rudenī
Norises vieta – Rīga, Ģertrūdes iela 8, Lutera zāle
Kontakti plašākai informācijai - kalnina.linda@yahoo.com

Uzrunas Laulāto kursa vakaros sacīs vairāki pieredzējuši pāri ar atšķirīgu laulības stāžu un bērnu skaitu ģimenē, daloties ne tikai veiksmīgas kopdzīves teorijās, arī personīgā pieredzē par tādiem jautājumiem kā sarunāšanās māksla, konfliktu risināšana, piedošana, attiecības ar tuviniekiem, mīlestības valodas, laiks divatā un seksualitāte laulībā.

 

Kam kurss ir domāts?

Kurs paredzēts ikvienam pārim, kas vēlas iegūt praktiskus līdzekļus, lai strādātu pie attiecību kritiskajiem jautājumiem.  Lai arī kāda būtu jūsu situācija, praktiskās zināšanas un iemaņas, ko apgūsiet, palīdzēs jums attīstīt un nostiprināt jūsu attiecības.

Lai gan kurss ir balstīts uz kristīgiem principiem, tas ir paredzēts gan kristiešiem, gan nekristiešiem. Daudzi pāri, kas nav baznīcai piederīgi, atzinuši, ka kristīgais saturs kursa laikā tiek pasniegts tā, kas tas viņiem nelika justies neērti. Laulāto kurss ir attīstījies Svētās Trīsvienības baznīcā Londonā (turpat, kur izveidojusies Alfa). Tā autori ir Nikijs un Sīla Lī, vairāku grāmatu autori, no kurām pazīstamākā ir latviski tulkotā „Grāmata laulātajiem”.

Mūsu Ģertrūdes baznīcā laulāto kursi notiek jau kopš 2009. gada, un tos apmeklējuši vairāk nekā 320 pāru.

Kāpēc šo iespēju izmantot?

Regulāra automašīnas tehniskā apkope samazina automašīnas salūšanas risku un ļauj to lietot pārliecināti. Labākie sportisti pavada neskaitāmas stundas trenējoties un izkopjot savu tehniku.
Lielākie dzīves sasniegumi prasa praksi, treniņu un nodošanos.


Līdzīgi ir ar laulību. Stipras, mīlestības pilnas un ilgstošas attiecības nav nejaušība. Lai tās uzturētu romantiskas un dzīvas, tās prasa piepūli un nodošanos. Mēs vienmēr varam mācīties, kā pat veiksmīgas laulības darīt labākas.

Liecības 

 

"Mums ar Mārtiņu aizvakar bija noslēguma lekcija Laulāto kursā, kas tiek rīkots Ģertrūdē. Atzīšos, ka piesakoties kursiem, es galīgi nebiju gatava tam, ka šajos kursos tik ļoti būs jāiet attiecību dziļumā. Es nebiju gatava tam, ka šis ceļojums sev līdzi nesīs ne tikai romantisku dūdošanu austiņā, bet arī puņķus un asaras. Jā, iesākumā es šo procesu iztēlojos kā randiņus - es uz katru lekciju tā pucējos, ka brīžiem uz lekcijām ierados kā jaungada eglīte - skaista un smaržīga. Bet realitātē šīs lekcijas sevī ietvēra kārtīgus remontdarbus - tādus, kur bija jāatloka piedurknes, jālien "kanalizācijas akā" un jāveic tīrīšana. Es galīgi nebiju gatava tam, ka vīra atklātība man var tā „iezāģēt”, ka es vairākas dienas bimbāšu. Ja es būtu viena, tad, iespējams, vēl tagad sēdētu kādā no saviem „skeleta skapjiem” un sevi žēlotu, bet pateicoties tam, ka Dievs strādā caur cilvēkiem, arī ar šiem „īssavienojumiem” es tieku veiksmīgi galā. Redz kā ir, vissāpīgāk iekož tās lietas, kuras mēs dziļi, dziļi sevī esam noglabājuši un paši tās nepieņemam. Šos kursus iesaku ikvienam pārim. Nav jāgaida attiecību krīze, lai uz šādiem kursiem dotos, jo visticamāk reanimācijas lomu tie nepildīs un attiecības, kuras ir komas stāvoklī neuzmodinās. Tieši otrādi, šos kursus iesaku katram, kuram dzīvesbiedrs vēl ar vien ir svarīgs, nozīmīgs un dārgs cilvēks! Katram, kurš vēlās celt attiecību kvalitāti. Atziņa pēc šiem kursiem - lielas laimes nav! Mūsu ģimenes laime sastāv no daudzām mazām laimītēm. Katra mazā lietiņa, kas nav labi, ir veiksmīgi labojama pie nosacījuma, ja attiecībās valda sarunas un atklātība. No sirds novēlu, lai katras ievainotas attiecības top dziedinātas! Lai katras jau tagad labas attiecības iet Dieva ceļu!" - Mārīte

"Ir vairākkārt no laulāto pāriem dzirdēts, ka mūsu attiecībās viss ir kārtībā un tāpēc šādi kursi nav  vajadzīgi.  Mums tā nelikās, tāpēc mēs labprāt ar interesi pieņēmām piedāvājumu piedalīties laulāto kursos un ne mirkli neesam nožēlojuši, tieši pretēji – iesakām arī citiem! Aizņemto darbu dienu steigā mums bieži vien pietrūkst laiks to atvēlēt pašam svarīgākajam - sev un attiecībām ar savu tuvāko. Pietrūkst arī spēja un prasme uz šīm savstarpējām attiecībām paskatīties no malas. Laulāto kursa apmeklējums vairāku nedēļu laikā, jaukā un nepiespiestā atmosfērā, pieklusinātas mūzikas fonā mums sniedza iespēju atvēlēt nedalītu laiku divatā un iemācīja arī turpmāk mūsu ikdienā atrast šo laiku viens otram. Tas gan nenozīmē, ka pēc šiem kursiem mēs visu zinām par veiksmīgu laulību un mūsu attiecībās ir perfektas.  Bet tas nozīmē, ka attiecību veidošana – tas ir darbs un ziedošanās mūža garumā. Un tieši svarīgākais šajā procesā ir tas, ka to dzird, saklausa un apzinās abi laulātie" - Jana un Ģirts

Maksa dalībai kursā pārim: EUR 90. Šajās izmaksās iekļauti ar kursu saistītie izdevumi – septiņas romantiskas maltītes, kursa rokasgrāmatas un  “Grāmata laulātajiem”, pāra dalība kursa noslēguma svinībās, kā arī ar kursa administrēšanu, organizēšanu un telpu izmantošanu saistītie izdevumi. Samaksu iespējams veikt, norēķinoties vairākās daļās.

bottom of page