top of page

Kalpošana bērnunamos

Viena no Ģertrūdes sirsnīgākajām misijām noteikti ir kalpošana ķipariem bērnunamos “Vita” un “Lejasstrazdi”.

Viss sākās 2015.gadā, kad draudzē nobriedusī vēlme palīdzēt bērnunamu bērniem bija iekustējusies tā, ka atlika tikai no vārdiem beidzot pāriet pie darbiem. Kad izrādījās, ka iesaistīties gribētāju skaits pārsniedz bērnunama iespējas, izveidojām divas grupas, lai kalpotu uzreiz divos bērnunamos. Bērnunams “Vita” atrodas Rīgā, savukārt “Lejasstrazdi” – Dobeles novadā.

 

Kā izpaužas kalpošana bērnunamos? Jau sākotnēji noformulējām, ka vēlamies bērniem sniegt to, ko nevar īstermiņa labdarības projekti – paliekošas attiecības. Dodamies pie bērniem kā draugi, nedāvinām viņiem materiālas dāvanas, bet atdodam kādu paliekošu vietu mūsu sirdī. Kopīgi darām lietas, kas iepriecina mūs visus – spēlējam sporta spēles, gatavojam gardumus, spēlējamies, dodamies ekskursijās, gatavojam radošus darbiņus un tā šo uzskaitījumu varētu turpināt. Daži no bērnunama bērniem apmeklē arī Ģertrūdes svētdienas skolu, esam piedzīvojuši arī sirsnīgu notikumu, kad daži no bērniem Ģertrūdes draudzē tika kristīti, vairākiem kalpošanas komandas dalībniekiem kļūstot par viņu krustvecākiem. Šajā kalpošanā arī redzam lielu atdevi, jo mēs gan atdodam kaut ko no sevis, bet daudz vairāk mīlestības saņemam pretī.

 

Reizi gadā starptautiskajā “Bāreņu svētdienā” arī veidojam lielāku pasākumu, kurā aicinām piedalīties bērnus no dažādiem Latvijas bērnunamiem.

 

Kalpošanas komandā uzņemam jaunus dalībniekus. Nav jābūt īpaši apmācītiem, bet ir nosacījums mīlēt bērnus un caur šo kalpošanu primāri palīdzēt viņiem, nevis sev pašiem. Pārējo visu mēs kopīgi varam iemācīties.

bottom of page