top of page

Zupas virtuve

Katru ceturtdienu no oktobra līdz jūnijam Ģertrūdē uzņemam Rīgas trūcīgos iedzīvotājus, gan sirsnīgi viņus sagaidot, gan pabarojot ar siltu un sātīgu ēdienu.

Zupas virtuve notiek ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst. 12.30. Ēdiens tiek izsniegts baznīcas ārpusē līdzpaņemtos traukos.

Ģertrūdē trūcīgie iedzīvotāji tiek pabaroti ar siltu ēdienu un viņus apkalpo draudzes brīvprātīgie cilvēki. Tiek pabaroti apmēram 240-250 trūcīgie un maznodrošinātie Rīgas iedzīvotāji.

„Tas viss sākās kā mazs pasākums, kas notika mazajā Vartburgas zālē Ģertrūdes baznīcas pagrabiņā. Mūsu tagadējās pavāres Liene un Antra kopā ar Mārtiņu Zeimani tur, kur tagad mācītājiem ir kabinets (toreiz tur bija virtuve), vārīja zupas nedaudziem cilvēkiem,” par zupas virtuves pirmsākumiem stāsta šīs kalpošanas agrākā vadītāja Māra Behmane.

Zupas virtuvi atbalsta gan Ģertrūdes draudze ar ziedojumiem, gan arī gūst atbalstu, iesaistoties dažādos projektos, piemēram, Ziedot.lv, Teterevu fonda, arī Sabiedrības integrācijas fonds sniedz atbalstu ar pārtikas pakām. „Līdz šim vārījām tikai zupas, bet tagad vārām arī putras!” priecīgi paziņo Māra.

Par piesaistītiem projektiem, skatīt  informāciju šeit.

 

„Pie mums nāk tādi cilvēki, kas naktīs dzīvo patversmē, bet pa dienu viņiem nav, kur palikt. Piemēram, pie mums nāca Lora, kura ilgi dzīvoja patversmē, un tad vienā dienā viņa stāstīja, ka viņa ir dabūjusi istabiņu sociālajā mājā. Man bija tāds prieks par viņu! Nāk arī vienkāršas ģimenes ar bērniem, kuriem šāda palīdzība ir ļoti nozīmīga. Citos izdales punktos viņiem dod līdzi pārtiku, bet šī ir tāda īpaša vieta, kur viņus aicinām iekšā pie klāta galda un viņi var socializēties, komunicēt savā starpā. No visa tā skaita kādi padsmit cilvēki ir tikai tādi īsti bezpajumtnieki,” stāsta Māra.

 

Par brīnišķīgu tradīciju jau vairākus gadus ir kļuvis sirsnīgs pasākums, kas notiek Otrajos Ziemassvētkos. Tad kopā ar draudzes locekļiem tiek baudīta īpaša svētku maltīte un saņemtas draudzes sarūpētās dāvaniņas.

 

„Īpašs prieks šajā kalpošanā man ir, kad ir izdevusies garda maltīte un kad šie trūcīgie cilvēki iet projām, teju klanās, saka paldies un to, ka tik labi, kā pie mums, nav nekur citur…” ar smaidu stāsta Māra.

Zupas virtuves kalpošanā aicināti visi tie, kam ir brīvs laiks dienas laikā. Īpaši vajadzīgi ir vīrieši jeb vīru spēks, jo lielie katli ir jācilā un jāmazgā, tagad arī pakas ir jānēsā un jāšķiro. Un tur visur vajag spēku. Protams, arī sievietes vajadzīgas – gan pavāres, gan trauku mazgātājas, gan galda klājējas un servētājas. Tā, lai komanda varētu pilnvērtīgi darboties, optimāli vajadzīgi kādi 12 cilvēki.

 

 

Papildu informācija: 

Kalpošanas vadītāja - Inga Rence, t. 29206666, rence.inga@inbox.lv

bottom of page