top of page

Koris

Ģertrūdes jauktai koris ir leģendām apvīts kolektīvs, starp kura panākumiem pēdējo gadu laikā visspilgtāk izceļas nokļūšana uz lielās Dziesmu svētku estrādes 2013.gada Dziesmu svētkos diriģentes Martas Ozolas vadībā.

 

Pēc pārtraukuma, kad koris nebija aktīvs, to 2017.gada novembrī atjaunoja diriģents Patriks Stepe. Nu koris ir izaudzis par spējīgu vienību, lai aktīvi muzicētu dievkalpojumos Latvijas baznīcās. Šī vienība sastāv no cilvēkiem, kuri neatsaka izaicinājumiem, spēj atrast sevī jaunas atklāsmes par savu balsi un mīlestību pret mūziku.

Gluži kā visiem kolektīviem, arī Ģertrūdes korim, dalība XXVII Dziesmu svētkos ir aktuāls izaicinājums, kas drīz jau būs klāt! Viens no 2020/2021 sezonas mērķiem ir gatavoties koru skatēm un pierādīt, ka kopā esam uz  to spējīgi!

 

Koris sadarbojas ar Ģertrūdes draudzes slavētāju grupām un īpaša sadraudzība izveidojusies ar Ādažu evaņģēlisku luteriskās draudzes kori „Zari.” Kopš 2018. gada otrā diriģenta pienākumus pilda Jēkabs Kalniņš.

 

Patriks Kārlis Stepe pabeidzis Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas nodaļu Mārtiņa Klišāna klasē un vokālās mūzikas nodaļu Valdas Tračumas klasē. Šobrīd studē kordiriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asoc. prof. Andra Veismaņa. Diplomands Imanta Kokara 2. starptautiskajā jauno kordiriģentu konkursā. Kopš 2017. gada ir Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes jauktā kora mākslinieciskais vadītājs. Aktīvi piedalījies Eiropas Koru akadēmijas kora projektos, piedalījies dažādos koru un diriģēšanas konkursos. Strādājis kā Rīgas Franču liceja zēnu kora diriģents, no 2013. līdz 2018. gadam bijis kora DeCoro kormeistars, bet 2018. gada septembrī kā otrais diriģents uzsācis savas gaitas jauniešu korī Kamēr...

Jēkabs Kalniņš mācās Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas klasē pie Mārtiņa Klišāna un paralēli apgūst kompozīciju pie Jēkaba Jančevska. Kora dziedātāja pieredze iegūta dziedot Rīgas Doma zēnu korī, kā arī vēlāk Rīgas Doma kora skolas jauktajā korī. Ārpus izglītības iestādes iesaistījies aktīvā radošā darbībā apceļojot pasauli un piedalījies konkursos, dziedot jauniešu korī Kamēr… No 2018. gada rudens kā diriģents strādā Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcas korī. I. Kokara kordiriģēšanas konkursa ieguvis speciālbalvu par izcilu obligātā izvērstās formas skaņdarbu interpretāciju.

 

Kora mēģinājumi notiek Lutera zālē ceturtdienās plkst.19:00

Laipni aicināti dziedātāji ar vēlmi izkopt savas vokālās prasmes un mūzikas izpratni!

Papildu informācija:

Kora diriģents: Patriks Kārlis Stepe, tālruņa nr. 25756683, e-pasts: koris@gertrude.lv

Kora diriģents: Jēkabs Kalniņš, e-pasts: koris@gertrude.lv

bottom of page