top of page

Koris

Ģertrūdes jauktai koris ir leģendām apvīts kolektīvs, starp kura panākumiem pēdējo gadu laikā visspilgtāk izceļas nokļūšana uz lielās Dziesmu svētku estrādes 2013.gada Dziesmu svētkos diriģentes Martas Ozolas vadībā.

 

Pēc pārtraukuma, kad koris nebija aktīvs, to 2017.gada novembrī atjaunoja diriģents Patriks Stepe.  Koris ir izaudzis par spējīgu vienību, lai aktīvi muzicētu dievkalpojumos Latvijas baznīcās. Šī vienība sastāv no cilvēkiem, kuri neatsaka izaicinājumiem, spēj atrast sevī jaunas atklāsmes par savu balsi un mīlestību pret mūziku.

Koris sadarbojas ar Ģertrūdes draudzes slavētāju grupām un īpaša sadraudzība izveidojusies ar Ādažu evaņģēlisku luteriskās draudzes kori „Zari.” Kopš 2018. gada otrā diriģenta pienākumus pilda Jēkabs Kalniņš.

Jēkabs Kalniņš mācās Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas klasē pie Mārtiņa Klišāna un paralēli apgūst kompozīciju pie Jēkaba Jančevska. Kora dziedātāja pieredze iegūta dziedot Rīgas Doma zēnu korī, kā arī vēlāk Rīgas Doma kora skolas jauktajā korī. Ārpus izglītības iestādes iesaistījies aktīvā radošā darbībā apceļojot pasauli un piedalījies konkursos, dziedot jauniešu korī Kamēr… No 2018. gada rudens kā diriģents strādā Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcas korī. I. Kokara kordiriģēšanas konkursa ieguvis speciālbalvu par izcilu obligātā izvērstās formas skaņdarbu interpretāciju.

 

Kora mēģinājumi notiek Lutera zālē piektdienās plkst.18:00

Laipni aicināti dziedātāji ar vēlmi izkopt savas vokālās prasmes un mūzikas izpratni!

Papildu informācija:

Kora diriģents: Jēkabs Kalniņš, tālruņa nr. 27 766 108

bottom of page