top of page

Rekolekcijas

Latīņu valodas izcelsmes vārds “rekolekcijas” nozīmē “savākt kopā no jauna”

Rekolekcijas ir īpašs Dievam nošķirts laiks, kurā cilvēks “savāc no jauna” attiecības ar Dievu, sevi un līdzcilvēkiem. Pasaulē ir pazīstami daudz dažādu rekolekciju veidi, mūsu draudzē tiek piedāvātas individuāli vadītas klusuma rekolekcijas un Garīgie vingrinājumi pēc Sv. Ignācija no Lojolas.

 

Rekolekcijās tiek sniegta iespēja pilnībā norobežoties no ikdienas rūpēm un steigas. Tas ir laiks, kurā Dieva priekšā noklust ne tikai ārēji, bet arī iekšēji, mēģinot un vingrinoties sadzirdēt, ko Dievs saka man, veltot nedalītu uzmanību lūgšanai, meditācijai jeb kotemplācijai, izmantojot Svētos Rakstus.

 

Galvenais rekolekciju mērķis ir gūt personisku Dieva pieredzi. Kā to apgalvo arī svētie tēvi: “Dieva pazīšanu mums dod nevis vārdi un pārdomas, bet pieredze.” Norobežojoties no savas ikdienas, izslēdzot telefonu un atsakoties no jebkādas citas literatūras izņemot Bībeli, rekolekcijās tiek veltīts nedalīts laiks savas sirds kustību vērošanai un iepazīšanai.  Sv. Ignācijs aicina atrast Dievu it visā. Kur Dievs šodien atradīs un pārsteigs mani? Kur esot vērīgāks un uzmanīgāks Viņu ieraudzīšu es?

Labvēlīga apkārt esoša vide ir ļoti nozīmīga iekšējai norimšanai, tā palīdz sajust Dieva klātbūtni un pieskārienu arī Viņa radītajā pasaulē. Tāpēc rekolekcijas parasti norisinās kādā nomaļākā vietā, kur iespējams baudīt dabu, pastaigas un klusumu no transportlīdzekļiem un cilvēku pūļiem.

Lai piedalītos šādās rekolekcijās, nav nepieciešams kāds noteikts ticības stāžs, īpašas teoloģiskas zināšanas vai iepriekšēja pieredze. Vai gan Dievs pēc mums neilgojas vairāk kā mēs pēc Viņa?  Jēzus aicina mūs kļūt kā bērniņiem, lai saņemtu Dieva valstību, un var uzdrošināties apgalvot, ka rekolekcijās patiesi ir iespējams nobaudīt kaut ko no Debesu valstības, kura patiesi ir tuvu klāt pienākusi.


Kāda ir atšķirība starp individuāli vadītajām rekolekcijām un Garīgajiem vingrinājumiem?

Abi šo rekolekciju veidi ir balstīti Sv. Ignācija no Lojolas garīgumā un arī Garīgajos vingrinājumos dalībniekam tiek nodrošināta individuāla garīga līdzgaitniecība. Atšķirībā no vienkārši klusuma rekolekcijām Garīgie vingrinājumi ir aptuveni 35 dienu ilgs rekolekciju laiks, kurā tiek izdzīvoti noteikti Bībeles notikumi. Ņemot vērā, ka vairumam cilvēku rast iespēju tik garām rekolekcijām ir sarežģīti, tiek piedāvāta iespēja Garīgos vingrinājumus iziet pa daļām.

 

Praktiski:

Ģertrūdes draudzes rekolekcijas ierasti notiek divas reizes gadā, pavasarī tieši pirms Klusās nedēļās un rudenī. Tās var būt trīs dienu rekolekcijas jeb garā nedēļas nogale vai arī ilgt nedēļu. Viena Garīgo vingrinājumu daļa ilgst aptuveni divas nedēļas.

 

Ir iespēja apmeklēt rekolekcijas arī individuāli, citos sev ērtākos laikos. Informāciju par Mazirbes rekolekciju centrā organizētājām rekolekcijām pieejama šei: http://www.rekolekcijas.lv/

bottom of page